Lakiernia proszkowa
piec: 1500 x 1800 x 4500
Piaskowanie
szkiełkowanie
Usługi ślusarskie
spawanie
Kontakt

Szkiełkowanie aluminium

Szkiełkowanie aluminium

Obróbka metali nieżelaznych wymaga doboru odpowiedniej techniki, która będzie bezpieczna i skuteczna. Aluminium czy powierzchnie wykonane z elementów niemetalowych muszą być opracowane z wykorzystaniem bezpiecznej metody, która nie spowoduje trwałych uszkodzeń na powierzchni. W tym przypadku najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie szkiełkowania aluminium, które jest formą oczyszczania, przygotowując materiał do dalszej obróbki.

Na czym polega szkiełkowanie aluminium?

Szkiełkowanie jest metodą, którą sprawdzi się zarówno w przypadku większych elementów, jak i komponentów wymagających precyzyjnego doczyszczenia. Polega na umieszczeniu obrabianych części w specjalnej maszynie i wykorzystaniu szklanych kulek do obróbki strumieniowo – ściernej. Szkiełkowanie aluminium to proces bardzo elastyczny, który dopasowuje się do parametrów konkretnego elementu poprzez dobór średnicy ścierniwa.

Szkiełkowanie aluminium – skuteczne i bezpieczne

W przeciwieństwie do tradycyjnego piaskowania, podczas szkiełkowania nie powstają rysy ani mikrouszkodzenia. Ta metoda zalecana jest do obróbki kruchych i delikatnych komponentów, które wymagają oczyszczenia z rdzy i zanieczyszczeń. Szkiełkowanie aluminium pozostawia powierzchnię dokładnie wypolerowaną i błyszczącą. Obróbka przy użyciu szklanych kulek ma wiele zalet i możliwości wykorzystania:

  • usuwanie korozji, zanieczyszczeń oraz plam z oleju,
  • polerowanie nawierzchni,
  • uzyskanie satynowej gładkości,
  • wykończenie powierzchni w macie lub połysku,
  • usuwanie rys i uszkodzeń,
  • przygotowanie elementu do dalszej obróbki galwanicznej lub lakierniczej,
  • odświeżenie części oraz zwiększenie jej odporności na zabrudzenia i uszkodzenia.

Szkiełkowanie aluminium może być poprzedzone piaskowaniem, jeżeli obrabiana część wymaga więcej pracy. Tak przygotowana nawierzchnia zyskuje estetyczny wygląd i jest doskonale przygotowania do pokrycia powłoką galwaniczną lub lakierniczą.

Zapraszamy do umówienia się na szkiełkowanie aluminium w naszej firmie. Usługę przeprowadzamy profesjonalnie, dobierając technikę obróbki do indywidualnych cech wybranego komponentu. Obsługujemy przede wszystkim klientów z Warszawy i okolic.