Lakiernia proszkowa
piec: 1500 x 1800 x 4500
Piaskowanie
szkiełkowanie
Usługi ślusarskie
spawanie
Kontakt

Ścierniwo do piaskowania

Ścierniwo do piaskowania

Piaskowanie jest specyficznym rodzajem obróbki strumieniowo-ściernej. Wykonywane jest w celu przygotowania powierzchni danego materiału do kolejnych procesów. Skuteczność tejże obróbki jest ściśle uzależniona od doboru właściwego ścierniwa do piaskowania. To, jakie ścierniwo do piaskowania zostanie wykorzystane, bezpośrednio wpływa na wydajność i efektywność całego procesu.

Wysokogatunkowe ścierniwa do piaskowania w Ecolors 

Jako Ecolors specjalizujemy się przede wszystkim w lakierowaniu proszkowym oraz obróbce strumieniowo-ściernej różnego rodzaju materiałów. Do piaskowania stosujemy różne typy ścierniwa, w tym m.in.:

  • piasek kwarcowy – naturalne, tradycyjne ścierniwo, które służy głównie do procesów oczyszczania metali z korozji oraz piaskowania drewna; obróbka tym materiałem ściernym może odbywać się zarówno na sucho, jak i również mokro,
  • mikrokulki szklane – czyste oraz bezpieczne dla ludzi i środowiska ścierniwo, sprawdzające się doskonale przy czyszczeniu stali kwasoodpornej i aluminium, a także renowacji zabytków i usuwania graffiti; służy najczęściej do satynowania i wybłyszczania powierzchni,
  • granulat szklany – także ekologiczne ścierniwo do piaskowania, różniące się od poprzednika kształtem; wykorzystywany jest do podobnych powierzchni jak w przypadku mikrokulek w celu ich czyszczenia, ale i nadawania chropowatości.

Co wpływa na dobór odpowiedniego ścierniwa do piaskowania?

Przede wszystkim czyszczona powierzchnia, a także oczekiwane przez klienta rezultaty. Nie bez znaczenia pozostają tu również parametry samego ścierniwa, czyli między innymi granulacja ziarna i jego twardość (określana skalą Mohsa). Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych rozwiązań i szereg czynników determinujących właściwy ich dobór, obok usług wykonawczych, świadczymy także rzetelne doradztwo w kwestii wyboru ścierniwa do piaskowania. Wszystko po to, by każdorazowo uzyskiwać maksymalnie zadowalające efekty zrealizowanych prac.

Ścierniwo do piaskowania – Warszawa i okolice

Jeśli szukają Państwo sprawdzonej i rzetelnej firmy dysponującej bogatą ofertą wysokiej jakości ścierniw do piaskowania  – zachęcamy do współpracy z Ecolors. Lokalizacja siedziby w miejscowości Nadarzyn umożliwia nam świadczenie wszelkiego rodzaju usług dla klientów z całego terenu miasta Warszawa, a także okolicznych miejscowości. W razie pytań prosimy o kontakt. Zainteresowanych zapraszamy również do zapoznania się z proponowaną przez nas ofertą z zakresu piaskowania stali i piaskowania drewna.