Lakiernia proszkowa
piec: 1500 x 1800 x 4500
Piaskowanie
szkiełkowanie
Usługi ślusarskie
spawanie
Kontakt

Piaskowanie drewna

Piaskowanie drewna

Piaskowanie to rewelacyjna technika umożliwiająca oczyszczanie i wyrównywanie rozmaitych powierzchni, dzięki czemu zostają przygotowane do dalszych zabiegów związanych z ich wykańczaniem, zabezpieczaniem czy renowacją. Najczęściej stosuje się ją do obróbki metali, jednak niezwykle przydatne może być też piaskowanie drewna. Dzięki swojej specyfice metoda ta pozwala na oczyszczanie i kształtowanie powierzchni drewnianych zgodnie z układem słojów. W konsekwencji oznacza to, że drewno zachowuje swoją naturalną strukturę i maksymalnie estetyczny wygląd.

Czym piaskować drewno?

Piaskowanie drewna to metoda bardzo uniwersalna, a przy tym wysoce skuteczna, efektywna i efektowna. Proces piaskowania realizowany jest przy użyciu specjalnego ścierniwa. Zatem, czym piaskować drewno? Jako materiał ścierny najczęściej stosujemy piasek kwarcowy. W ten sposób uzyskujemy bardzo dobrą jakość obrobionego materiału w stosunku do ceny.

Jak przeprowadza się piaskowanie drewna?

By przeprowadzić piaskowanie drewna, potrzebny jest specjalny sprzęt zwany piaskarką. To urządzenie wykorzystujące strumień sprężonego powietrza wraz z materiałem ściernym – piaskiem. Tzw. metoda strumieniowo-ścierna jest przede wszystkim niezwykle efektywna – można za jej pomocą usuwać z rozmaitych powierzchni stare powłoki malarskie czy lakiernicze, rdzę oraz wiele zanieczyszczeń. Jednocześnie jest bardzo precyzyjna – strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem dociera do wszelkich zakamarków. To dlatego piaskowanie drewna pozwala na dotarcie do surowego materiału bez zbytniego wysiłku, jakiego wymaga np. ręczne szlifowanie. Wykonane umiejętnie skutkuje otrzymaniem idealnie oczyszczonego elementu, który jest gotowy na dalsze zabiegi. Jest to metoda idealna do wykorzystania np. przy renowacji mebli lub innych skomplikowanych drewnianych konstrukcji.

Piaskowanie mebli drewnianych

Piaskowanie mebli drewnianych to usługa, dzięki której możemy szybko, a zarazem bardzo dobrze przygotować meble drewniane do kolejnego malowania. Podczas piaskowania z konstrukcji meblowych usuwane są stare powłoki malarskie,  jak również inne zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć negatywnie na trwałość świeżej powłoki lakierniczej. Dodatkowym atutem piaskowania mebli drewnianych jest możliwość wyrównania zniszczonych powierzchni. Piaskowanie pozwala zredukować lub całkowicie pozbyć się z powierzchni zarysowań oraz innych uszkodzeń, które obniżają walory estetyczne mebla.

Piaskowanie mebli drewnianych jest zabiegiem tak skutecznym, a zarazem bezpiecznym, iż cieszy się ogromną popularnością stolarzy specjalizujących się w renowacji mebli, nierzadko także w renowacji i naprawie antyków.

Nasza oferta – piaskowanie drewna w atrakcyjnej cenie

Obróbka strumieniowo-ścierna to jedna z naszych specjalizacji. Piaskowanie wykorzystujemy do obróbki rozmaitych materiałów – także drewna. Odpowiedni dobór ścierniwa oraz ogromne doświadczenie sprawiają, że efekty naszych prac zawsze są zadowalające. Wszelkie zadania wykonujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poszanowaniem środowiska naturalnego. Dbamy nie tylko o najwyższą jakość wykonywanych usług, ale także o tempo prac, szanując czas naszych klientów.

Zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy i konkurencyjne ceny. Piaskowanie drewna w naszym wykonaniu to usługa każdorazowo realizowana indywidualnie. I taki też jest proponowany przez nas cennik. Cena za piaskowanie drewna uzależniona jest bowiem przede wszystkim od rodzaju opracowywanego materiału i wielkości powierzchni. 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z przygotowaną przez nas ofertą oraz do współpracy. Lokalizacja w miejscowości Nadarzyn umożliwia nam świadczenie usług dla klientów z całej Warszawy i okolic. Jeśli chcą Państwo uzyskać informacje na temat dokładnego zakresu realizowany prac czy szczegółowego cennika usług prosimy o kontakt. Z przyjemnością odpowiemy i udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Wykonujemy również między innymi piaskowanie elementów stalowych oraz piaskowanie elementów metalowych.