Lakiernia proszkowa
piec: 1500 x 1800 x 4500
Piaskowanie
szkiełkowanie
Usługi ślusarskie
spawanie
Kontakt

Piaskowanie drewna

Piaskowanie drewna

Piaskowanie to rewelacyjna technika umożliwiająca oczyszczanie i wyrównywanie rozmaitych powierzchni, dzięki czemu zostają przygotowane do dalszych zabiegów związanych z ich wykańczaniem, zabezpieczaniem czy renowacją. Najczęściej stosuje się ją do obróbki metali, jednak niezwykle przydatne może być też piaskowanie drewna. Dzięki swojej specyfice metoda ta pozwala na oczyszczanie i kształtowanie powierzchni drewnianych zgodnie z układem słojów. W konsekwencji oznacza to, że drewno zachowuje swoją naturalną strukturę i maksymalnie estetyczny wygląd.

Jak przeprowadza się piaskowanie drewna?

By przeprowadzić piaskowanie drewna, potrzebny jest specjalny sprzęt zwany piaskarką. To urządzenie wykorzystujące strumień sprężonego powietrza wraz z materiałem ściernym – piaskiem. Tzw. metoda strumieniowo-ścierna jest przede wszystkim niezwykle efektywna – można za jej pomocą usuwać z rozmaitych powierzchni stare powłoki malarskie czy lakiernicze, rdzę oraz wiele zanieczyszczeń. Jednocześnie jest bardzo precyzyjna – strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem dociera do wszelkich zakamarków. To dlatego piaskowanie drewna pozwala na dotarcie do surowego materiału bez zbytniego wysiłku, jakiego wymaga np. ręczne szlifowanie. Wykonane umiejętnie skutkuje otrzymaniem idealnie oczyszczonego elementu, który jest gotowy na dalsze zabiegi. Jest to metoda idealna do wykorzystania np. przy renowacji mebli lub innych skomplikowanych drewnianych konstrukcji.

Nasza oferta – piaskowanie drewna

Obróbka strumieniowo-ścierna to jedna z naszych specjalizacji. Piaskowanie wykorzystujemy do obróbki rozmaitych materiałów – także drewna. Odpowiedni dobór ścierniwa oraz ogromne doświadczenie sprawiają, że efekty naszych prac zawsze są zadowalające. Wszelkie zadania wykonujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i poszanowaniem środowiska naturalnego. Dbamy nie tylko o najwyższą jakość wykonywanych usług, ale także o tempo prac, szanując czas naszych klientów.

Lokalizacja w miejscowości Nadarzyn umożliwia nam świadczenie usług dla klientów z całej Warszawy i okolic.